Jechał 240 km/h na autostradzie. Dostał 400 zł mandatu i 10 punktów karnych

Jechał 240 km/h na autostradzie. Dostał 400 zł mandatu i 10 punktów karnych10.03.2020 08:46
Kierowca BMW przekroczył prędkość o blisko 100 km/h
Kierowca BMW przekroczył prędkość o blisko 100 km/h
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Policja

Policjanci ze śląskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę BMW, który w niesprzyjających warunkach pogodowych jechał 240 km/h. Mimo rażącego wykroczenia mandat nie okazał się przesadnie surowy. 34-latek zapłaci tylko 400 zł, a jego konto zostanie uzupełnione o 10 pkt. karnych.

W Polsce obowiązują najwyższe dopuszczalne limity na autostradach. Przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 140 km/h. 34-letni kierowca bmw z województwa mazowieckiego, na śląskim odcinku autostrady przekroczył tę wartość o prawie 100 km/h.

To spora przesada, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci mokrej nawierzchni. Mimo to funkcjonariusze z Komisariatu Autostradowego katowickiej policji okazali się dość pobłażliwi. Nie nałożyli nawet maksymalnego, dopuszczalnego mandatu. 34-latek za swoją brawurę zapłaci 400 zł, a jego konto punktowe wzbogaci się o 10 pkt.

Policjanci z grup Speed, którzy zajmują się ściganiem piratów drogowych, apelują o rozsądne korzystanie z dróg szybkiego ruchu, przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)