Jechał 197 km/h na obwodnicy Wrocławia. Zatrzymali go policjanci z grupy Speed

Jechał 197 km/h na obwodnicy Wrocławia. Zatrzymali go policjanci z grupy Speed

Szymon Jasina
20.11.2022 15:22, aktualizacja: 21.11.2022 08:49

Wysokie mandaty miały odstraszyć kierowców od znacznego przekraczania prędkości. Jednak co chwilę dostajemy dowody, że nie na wszystkich nowe stawki podziałały dyscyplinująco. Funkcjonariusze z wrocławskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę lexusa, który jechał o 77 km/h szybciej niż pozwalają przepisy.

Na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia policjanci z grupy Speed z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zatrzymali 40-letniego kierowcę lexusa, który mimo ograniczenia do 120 km/h jechał z prędkością aż 197 km/h. Pędzący lewym pasem samochód od razu przykuł uwagę funkcjonariuszy, którzy natychmiast nagrali go na wideorejestratorze i zatrzymali mężczyznę.

Kierowca raczej zapamięta to spotkanie z policjantami, gdyż skończyło się ono mandatem w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi dopisanymi do konta. Można mieć nadzieję, że to podziała na kierowcę lexusa. Tym bardziej, że powinien mieć on świadomość, że jeśli drugi raz mocno przekroczy prędkość to dostanie dwa razy wyższy mandat, a do tego straci prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

Jak widać, wielu kierowców musi na własnej skórze odczuć nowe stawki mandatów, bo nie zmieniło swoich przyzwyczajeń na drodze.

Przy okazji opublikowania nagrania z tego zdarzenia policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i świadomość, że szczególnie tak mocne przekraczanie prędkości stwarza zagrożenie nie tylko dla popełniających wykroczenie, ale też innych użytkowników dróg.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)