Jay Leno w Rossi SixtySix [wideo]

Jay Leno w Rossi SixtySix [wideo]10.11.2010 09:00
Rossi SixtySix
Rossi SixtySix
Arkadiusz Gabrysiak

W czerwcu informowaliśmy Was o nowym koncepcie bazującym na Corvette C6, a przypominającym współczesną wersję kultowej Corvetty C2 z 1963 roku. Amerykański komik - Jay Leno -  miał okazję zapoznać się bliżej z tym niecodziennym samochodem, co jest świetną okazją, żeby i Wam przybliżyć nieco ten pojazd.

Rossi SixtySix, bo tak brzmi nazwa tego samochodu, jest dziełem niewielkiej firmy o nazwie Rossi Motor Company. Projekt na ekranach komputerów powstawał 2,5 roku, jednak efekt końcowy jest zdumiewający. Dawcą podzespołów była tutaj najnowsza generacja Chevroleta Corvette, a więc wersja C6 wyposażona w 6,0-litrowy silnik V8 generujący 456 koni mechanicznych i 542 Nm momentu obrotowego.

Rossi SixtySix
Rossi SixtySix

Nadwozie natomiast zostało tak zaprojektowane, aby zamknąć najlepsze cechy Corvetty C2 z 1963 roku w nowoczesnej formie. Stąd też masa przetłoczeń i charakterystyczne, dzielone tylne okno, które występowało jedynie w modelu C2 z 1963 roku. Co ciekawe, nowa karoseria spowodowała wzrost masy pojazdu w stosunku do oryginalnej wersji C6 o około 190 kg i wynosi teraz 1610 kg.

Producent preferuje wykonywanie modelu SixtySix z kompletnie nowych Corvett, a cena gotowego pojazdu oscyluje w granicach 130 000 dolarów (cena nowej Corvetty C6 została tutaj już uwzględniona). Rossi Motor Company oszacowało, że produkcja jednego egzemplarza Rossi SixtySix będzie trwała około 5 dni roboczych.

Nam pozostaje jedynie pomarzyć, a Jey Leno wygląda na bardzo zadowolonego z jazdy tym oryginalnym samochodem i nie zdziwiłbym się, jeśli niebawem dołączy ten pojazd do swojej ogromnej kolekcji.[block position="inside"]8516[/block]

Źródło: Motor Authority

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)