Instalacja gazowa do hybrydy. Taksówkarze już to sprawdzili

Poradniki i mechanikaInstalacja gazowa do hybrydy. Taksówkarze już to sprawdzili27.06.2020 14:36

Już z samego założenia samochód hybrydowy odznacza się niskim zużyciem paliwa. Niektóre floty taksówek posunęły się o krok dalej i wyposażają swoje auta w instalację LPG. Z jakimi trudnościami trzeba się liczyć i przede wszystkim – czy to się opłaca? Odpowiedzi na te pytanie poznasz w filmie Zachara Zawadzkiego.

Samochody hybrydowe – np. Toyoty – są idealne do założenia instalacji gazowej. Mają proste, niewysilone silniki, o niezbyt dużej mocy. Specjaliści poradzili sobie z wymogiem rozgrzewania jednostki na benzynie poprzez instalację odpowiednich sterowników. Oszczędne auto staje się przez to jeszcze prostsze w utrzymaniu.

O tym jak bardzo się to opłaca niech świadczą doświadczenia taksówkarzy. Na przykładzie jednej z flot, której samochody robią tysiące kilometrów, widać to najlepiej. Oszczędności są najszybciej zauważalne przy dużych przebiegach. W kwestii kosztów utrzymania, hybryda LPG radzi sobie doskonale na tle "klasycznych" układów napędowych. Trzeba tylko pamiętać, że jest to dodatkowy układ w pojeździe, o który trzeba dbać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)