Immunitet nie będzie tarczą na bezkarność na drodze

Trwają prace nad ustawą fotoradarową. Posłowie, sędziowie i prokuratorzy będą płacili mandaty za przekraczanie prędkości.

Obraz
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Marcin Łobodziński

Na razie tylko to, ale i tak to jakiś krok we właściwym kierunku. Osoby posiadające immunitet mają płacić mandaty, które wystawiono na podstawie zdjęć z fotoradarów. Ustawa dotknie nie tylko takie osoby, ale wszystkich kierowców, ponieważ posłowie chcą wprowadzić tryb kary administracyjnej nakładanej na właściciela pojazdu co ułatwi również pracę Głównej Inspekcji Transportu Drogowego.

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE