Hyundai nie zrobi superauta. Projekt został zamknięty

Hyundai nie zrobi superauta. Projekt został zamknięty

Zapomnijcie o spektakularnych planach. Hyundai potrafi liczyć pieniądze
Zapomnijcie o spektakularnych planach. Hyundai potrafi liczyć pieniądze
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Hyundai
Aleksander Ruciński
23.09.2022 09:41, aktualizacja: 13.03.2023 15:36

Centralnie umieszczony silnik, konstrukcja z włókna węglowego i sportowe osiągi - taki miał być flagowy supersamochód Hyundaia sygnowany logo "N". Niestety nie powstanie. Potwierdził to sam pomysłodawca projektu, Albert Biermann.

Hyundai od kilku lat sukcesywnie pracuje nad umacnianiem swojego sportowego wizerunku. Nie tylko obecnością w rajdach WRC, lecz przede wszystkim gamą emocjonujących modeli "N". Zgodnie z planami przedstawionymi w 2017 roku, na jej szczycie zagościć miał pełnoprawny supersamochód pozwalający rzucić rękawicę najlepszym. Niestety projekt został zamknięty.

Informację opublikował magazyn "Top Gear", powołujący się na niedawny wywiad z samym Albertem Biermannem, który przez kilka lat zarządzał działem "N". Biermann zdradził, że projekt supersamochodu nie zostanie ukończony. Powód? Pieniądze.

Istniała obawa, że model, który kosztowałby minimum 150 tys. dolarów nie znalazłby wystarczającej liczby klientów. Hyundai wolał więc porzucić projekt i skupić się na poszerzaniu bardziej przystępnej i dochodowej gamy zapoczątkowanej przez i30 N, a obecnie wzbogaconej również o Konę, i20 oraz Elantrę.

Nie bez znaczenia jest też rozwój elektromobilności i planowane, elektryczne "N-ki" linii Ioniq. Zgodnie z zapowiedziami pierwszym ma być Ioniq 5 N.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)