Hurtowo kradł lawetą. Policjanci znaleźli coś więcej niż tylko auta i części

Hurtowo kradł lawetą. Policjanci znaleźli coś więcej niż tylko auta i części

Na posesji zabezpieczono kilka pojazdów
Na posesji zabezpieczono kilka pojazdów
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
21.03.2022 08:58, aktualizacja: 14.03.2023 12:52

30-latek uczynił sobie z lawety całkiem dochodowy, choć nielegalny biznes. Wykorzystywał ją by kraść auta, które następnie rozbierał na części. Jak ujawnili policjanci, złodziej okazał się amatorem nie tylko cudzej własności, ale i narkotyków.

Policjanci z Ząbkowic prowadzący sprawę kradzieży volkswagena caravelle zatrzymali podejrzanego 30-latka, który wraz ze wspólnikiem miał przywłaszczyć łup przy pomocy autolawety. Szybko okazało się jednak, że sprawa jest bardzo rozwojowa.

Odwiedziny na posesji należącej do rodziny zatrzymanego skończyły się bowiem ujawnieniem kolejnych pojazdów oraz pochodzących z nich części. Jak udało się ustalić, wszystkie te auta zaginęły w powiecie ząbkowickim.

Śledztwo wykazało, że podejrzany kradł je przy pomocy autolawety, następnie rozbierał na części, którymi później handlował za pośrednictwem internetu. W dziupli ujawniono m.in. elementy blacharskie i katalizatory. Jakby tego było mało, w autolawecie zabezpieczono również woreczek z amfetaminą.

30-latek usłyszał zarzuty związane z kradzieżą pojazdów oraz posiadaniem środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)