Idzie duża zmiana na stacjach. Jeśli tankować, to szybko

Idzie duża zmiana na stacjach. Jeśli tankować, to szybko12.04.2022 07:49
Warto zatankować auto w tym tygodniu, bo w przyszłym może być drożej
Warto zatankować auto w tym tygodniu, bo w przyszłym może być drożej
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

Początek tygodnia dobrze zaczął się na giełdzie, z notowaniami poniżej 100 dolarów za baryłkę na zamknięcie poniedziałku. Od wielu dni obserwujemy nieprzerwane spadki cen hurtowych. Niestety analitycy paliwowi gaszą entuzjazm.

W poniedziałek 11 kwietnia, po raz drugi od wybuchu wojny w Ukrainie, cena baryłki ropy spadła poniżej 100 dolarów. Przedłużający się lockdown w Szanghaju i ostra polityka zerowej tolerancji dla koronawirusa w Chinach przyczyniły się do spadków cen surowca. Pojawiły się też informacje o uwolnieniu zapasów ropy przez członków Międzynarodowej Agencji Energetycznej. I to tyle, jeśli chodzi o dobre informacje.

Od wtorku 12 kwietnia widać ponowne odbicie na giełdzie z powodu kolejnych spekulacji na temat nakładania sankcji na rosyjską ropę przez Unię Europejską jak i powolnego luzowania obostrzeń w Szanghaju. Zmiana notowań może oznaczać już niebawem ponowne wzrosty cen paliw w hurcie.

"Jutro w oficjalnych cennikach krajowych producentów spodziewamy się wzrostu notowań oleju napędowego" – podali w najnowszym raporcie eksperci serwisu e-petrol.

Jak wygląda sytuacja obecnie?

Średnie ceny hurtowe dla poszczególnych paliw to 5682 zł za m3 benzyny Pb95 i 6233 zł dla ON. Trend spadkowy widać od 25-26 marca dla obu paliw, a spadek zaczęły z poziomu odpowiednio ponad 6200 zł dla benzyny i ok. 7300 zł dla oleju napędowego. Jeśli analitycy e-petrola się nie pomylili, to ten tydzień może być ostatnim z takimi cenami, jakie widzimy na stacjach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)