Harley-Davidson Fat Boy z Lego wkrótce w sprzedaży. Zachwyca dopracowaniem detali

Harley-Davidson Fat Boy z Lego wkrótce w sprzedaży. Zachwyca dopracowaniem detali

Zestaw składa się z 1023 klocków
Zestaw składa się z 1023 klocków
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Lego
Michał Zieliński
10.07.2019 10:46, aktualizacja: 28.03.2023 10:27

Lego przygotowało kolejną propozycję dla fanów motoryzacji. Po zestawach z samochodami przyszedł czas na motocykl. W sierpniu do sprzedaży trafi model Harleya-Davidsona Fat Boya do złożenia z klocków.

Oto prawdziwa gratka dla fanów amerykańskich motocykli. Lego wprowadzi do sprzedaży nowy model z serii Creator Expert. Harley-Davidson Fat Boy trafi na półki 1 sierpnia 2019 i będzie składał się z 1023 klocków. Odwzorowanie detali robi wrażenie.

Harley-Davidson Fat Boy z Lego
Harley-Davidson Fat Boy z Lego© Fot. Materiały prasowe/Lego

Harley z Lego po złożeniu będzie miał 20 cm wysokości, 18 cm szerokości i 33 cm długości. Dzięki ruchomemu podnóżkowi będzie można go "zaparkować", manetką gazu będzie można pokręcić (choć dźwięki trzeba będzie robić samemu), a dźwignie hamulca i sprzęgła można wcisnąć. Co więcej, gdy zaczniemy obracać tylnym kołem, tłoki w silniku zaczną poruszać się w górę i dół.

– Stworzenie modelu motocykla Harley-Davidson z klocków było niezwykle interesującym zadaniem – powiedział Mike Psiaki, główny projektant w Lego. – Model ten odzwierciedla legendarny design, zaawansowaną technologię oraz wszelkie szczegóły tego kultowego motocykla, zapewniając niesamowite wrażenia przy jego składaniu i będąc wyjątkowym elementem kolekcji dla entuzjastów motocykli Harley-Davidson oraz fanów Lego, niezależnie od wieku – dodał.

Harley-Davidson Fat Boy z Lego
Harley-Davidson Fat Boy z Lego© Fot. Materiały prasowe/Lego

– Autentyczność designu Harleya-Davidsona jest wynikiem ciężkiej pracy przy opracowaniu wszystkich detali – stwierdził Brad Richards, wiceprezes ds. stylistyki i designu w firmie Harley-Davidson. – Przyglądamy się każdej nakrętce w motocyklu, wszystkim wykończeniom i wszystkim, nawet najdrobniejszym detalom. Praca przy tym projekcie z zespołem firmy Lego umożliwiła nam pracę na tym samym poziomie szczegółowości przy wspólnym produkcie oraz celebrowanie marki, która stymulowała wyobraźnię i kreatywność wielu z pracowników firmy Harley-Davidson, w tym moją, już od najmłodszych lat – podkreślił Richards.

Na tym nie koniec. Lego przygotowało również model Fat Boy'a w skali 1:1. W tym celu konieczne było stworzenie ponad 6 tys. nowych klocków, a złożenie całości zajęło 865 godzin pracy. Motocykl będzie można oglądać w wybranych salonach oraz podczas prezentacji Harleya-Davidsona.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/12]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)