GT40 z filmu Ford v Ferrari trafił na sprzedaż. Jest piękny, ale ma jedną wadę

GT40 z filmu Ford v Ferrari trafił na sprzedaż. Jest piękny, ale ma jedną wadę

Wygląda jak oryginał, choć nim nie jest.
Wygląda jak oryginał, choć nim nie jest.
Źródło zdjęć: © fot. Mecum Auctions
Aleksander Ruciński
09.08.2021 11:02, aktualizacja: 14.03.2023 15:36

Zdjęcia do filmu Ford v Ferrari zakończyły się kilka dobrych lat temu, lecz auta, które w nim wystąpiły, dopiero teraz zaczęły trafiać na rynek wtórny. Jednym z takich pojazdów jest kaskaderski GT40, który został użyty w kilku scenach. Problem w tym, że choć wygląda jak oryginał, wcale nim nie jest.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie decyduje się na korzystanie z drogich i unikatowych aut w ryzykownych scenach - to zrozumiałe. Pojazdy, które oglądamy na srebrnym ekranie często są więc replikami, które jedynie wyglądają jak pierwowzór. Jedna z takich replik, wzorowanych na kultowym Fordzie GT40 właśnie trafiła na sprzedaż. Wcześniej wystąpiła w filmie Ford v Ferrari.

To jeden z sześciu egzemplarzy kaskaderskich wykorzystywanych przy tej produkcji. Ten konkretny wystąpił m.in. w scenach przedstawiających zmagania Dana Gurneya w LeMans oraz Williama Wondera w 24-godzinnym wyścigu Daytona.

Za przygotowanie replik na potrzeby filmu odpowiedzialna jest firma Race Car Replicas, która starała się jak najdokładniej odtworzyć cechy oryginalnego Forda GT40 z 1966 roku. Co ciekawe, ten konkretny egzemplarz, w przeciwieństwie do pozostałej piątki, ma numer VIN pozwalający na dokonanie rejestracji i dalsze użytkowanie. Właśnie dlatego trafił na sprzedaż.

Ford GT40 (Replika)
Ford GT40 (Replika)© fot. Mecum Auctions

Auto z pewnością pozwoli wyróżnić się na drodze. Głównie za sprawą wyścigowych oznaczeń i numeru startowego. Jak na replikę, powinno dać też sporo radości z jazdy. Wszystko dzięki 5,7-litrowemu V8 i 6-stopniowej skrzyni manualnej.

Sprzedażą zajmuje się amerykańska firma Mecum Auctions, która wystawi replikę GT40 w Dallas, już 11 sierpnia 2021 roku. Cena wywoławcza pozostaje nieznana. Biorąc jednak pod uwagę wyjątkowość tego egzemplarza, chętnych raczej nie zabraknie.

Ford GT40 (Replika)
Ford GT40 (Replika)© fot. Mecum Auctions
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)