Grupy Speed się zbroją. Do policyjnych flot dołącza Cupra Leon

Grupy Speed się zbroją. Do policyjnych flot dołącza Cupra Leon04.02.2022 08:42
Auta niebawem pojawią się na drogach Wielkopolski i Małopolski
Auta niebawem pojawią się na drogach Wielkopolski i Małopolski
Źródło zdjęć: © fot. policja

Policjanci z Wielkopolski oraz Małopolski odebrali nowe radiowozy, zakupione z myślą o służbie w grupach Speed. O dziwo nie są to pojazdy marki BMW, lecz szybkie hatchbacki od Cupry.

Dotychczas wśród pościgowych radiowozów grupy Speed przeważały BMW Serii 3, a więc auta klasy średniej. Teraz policja przesiada się do nieco mniejszych, za to równie szybkich cupr. Pierwsze trzy sztuki właśnie trafiły do komend.

Jedna będzie pełnić służbę w wielkopolskim Kępnie. Dwie pozostałe trafią natomiast do Krakowa i Nowego Sącza. Policja postawiła na czarną kolorystykę i topową wersję mocową. Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym, pod maską znajdziemy 2-litrowy silnik TSI generujący 310 KM. Standardowo współpracuje on z przekładnią automatyczną.

Swoją drogą, w cenniku nie znajdziecie takiej konfiguracji dostępnej z nadwoziem hatchback. Jest tylko odmiana 300-konna, więc albo policja się myli, albo Cupra zrobiła wyjątek dla naszych służb. Tak czy siak, osiągi będą więcej niż wystarczające.

Cupra Leon
Źródło zdjęć: © fot. policja
Cupra Leon

Co ciekawe nie są to pierwsze cupry w historii polskiej policji. Na początku zeszłej dekady komendy wykorzystywały Leona Cuprę drugiej generacji. Wówczas jeszcze oferowanego pod marką Seat. Kierowcy o dłuższym stażu, szczególnie z Mazowsza, mogą pamiętać charakterystyczny, żółty egzemplarz. Jak widać, historia zatoczyła koło, choć tym razem policja zdecydowała się na zdecydowanie bardziej stonowane barwy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)