Goodwood Speedweek odbędzie się w październiku. Niestety bez udziału publiczności

Goodwood Speedweek odbędzie się w październiku. Niestety bez udziału publiczności20.07.2020 09:13
W Goodwood można podziwiać zarówno historyczne klasyki, jak i nowoczesne koncepty.
W Goodwood można podziwiać zarówno historyczne klasyki, jak i nowoczesne koncepty.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do odwołania lub odroczenia w czasie wielu imprez masowych. Jedną z nich był Festiwal Prędkości w Goodwood, który odbędzie się później, bo dopiero w październiku. W dodatku pod nieco zmienioną nazwą - Goodwood Speedweek.

Goodwood Festival of Speed kojarzy się z piękną, letnią pogodą i wszechobecną zielenią otaczającą najwspanialsze auta w historii motoryzacji. Tym razem będzie inaczej, gdyż impreza została przeniesiona na jesień - konkretnie na weekend 16-18 października. Inna data nie jest jednak jedyną nowością. Nowa jest bowiem też nazwa - Goodwood Speedweek.

Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach nie tylko zmianę pierwotnego terminu, ale i przemodelowanie formatu imprezy, w której ważną rolę odgrywała publiczność. Niestety październikowe wydarzenie odbędzie się bez udziału widzów, co z jednej strony smuci, a z drugiej daje zupełnie nowe możliwości.

Organizatorzy Goodwood Speedweek podkreślają zalety większej przestrzeni, którą będzie można wykorzystać na prezentację znacznie szerszego grona pojazdów. W planach poza kultowymi już przejazdami po torze w Goodwood będą też dodatkowe atrakcje, jak np. rajdowa rywalizacja Goodwood Gymkhana, czy wyścigi klasyków.

Oczywiście wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach Goodwood Speedweek będą transmitowane na żywo w sieci - całkowicie bezpłatnie i w pełni interaktywnie. Organizatorzy zapewniają, że dzięki cyfrowej relacji poczujemy się tak, jakbyśmy byli na miejscu.

Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się, że Goodwood mimo wszystko się odbędzie. Pozostaje liczyć, że wirtualna forma i jesienna sceneria nie sprawią, że impreza straci swój niepowtarzalny klimat. Jak będzie? Przekonamy się jesienią.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)