Gołoledź, mgły i nawet -20 stopni mrozu. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

Gołoledź, mgły i nawet -20 stopni mrozu. Wiemy, gdzie będzie najgorzej

Kierowcy mogą spodziewać się zróżnicowanych utrudnień
Kierowcy mogą spodziewać się zróżnicowanych utrudnień
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
24.01.2022 11:33, aktualizacja: 14.03.2023 13:35

IMGW wydał komunikat, w którym ostrzega o niebezpiecznych warunkach pogodowych w wielu regionach Polski. Kierowcy muszą być gotowi na zróżnicowane zagrożenia — począwszy od mgieł i gołoledzi, a skończywszy na solidnych mrozach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 24 stycznia 2022 roku wydał ostrzeżenie na kolejne kilkadziesiąt godzin. Zgodnie z komunikatem spodziewane są spore utrudnienia, szczególnie na wschodzie Polski.

W północno-wschodniej części kraju pojawią się marznące opady, które mogą przyczynić się do powstawania gołoledzi. Podobna sytuacja może mieć miejsce w części woj. pomorskiego i na krańcach południowo-zachodnich.

Na południu Polski z kolei będzie znacznie zimniej. Mieszkańcy Podkarpacia oraz części powiatów w woj. świętokrzyskim i małopolskim mogą mieć problemy z odpaleniem swoich aut po nocnym postoju. Wszystko z powodu mrozów dochodzących nawet do -20 stopni Celsjusza. Z kolei w Lubuskiem i Wielkopolsce spodziewane są silne mgły, mocno ograniczające widoczność na drogach.

Co więcej, niemal w całym kraju, poza najzimniejszym południowym-wschodem, przewidywane są opady śniegu lub deszczu, a temperatury mają oscylować w granicach od +6 stopni nad morzem do -20 stopni w Bieszczadach.

Wybierając się dziś w dłuższą podróż, mamy więc szansę zobaczyć polską zimę we wszystkich możliwych odsłonach. Warto jednak pamiętać o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą, odpowiednio zadbać o auto i dostosować prędkość do panujących warunków.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)