Frog z wyrokiem bezwzględnego więzienia. Sprawa ciągnęła się aż 7 lat

Frog z wyrokiem bezwzględnego więzienia. Sprawa ciągnęła się aż 7 lat

To nie pierwszy wyrok więzienia dla Roberta N.
To nie pierwszy wyrok więzienia dla Roberta N.
Źródło zdjęć: © fot. ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS /
Aleksander Ruciński
15.02.2021 14:28, aktualizacja: 16.03.2023 14:35

Robert N. szerzej znany jako Frog zasłynął w Polsce za sprawą filmików z czerwca 2014 roku dokumentujących szaleńczą jazdę BMW M3 po ulicach Warszawy. Podobnych wybryków dopuszczał się jednak już wcześniej w okolicach Kielc i to właśnie za nie został skazany przez sąd.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, sąd rejonowy dla dzielnicy Warszawa-Mokotów w poniedziałek 15 lutego 2021 roku skazał Roberta N. ps. Frog na 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Mowa o wydarzeniach z lutego 2014 roku, do których doszło na trasie pomiędzy Jędrzejowem a Kielcami. Robert N. poruszając się z nadmierną prędkością, zmuszał innych kierowców do zmiany toru jazdy, a także ignorował polecenia policjantów, którzy próbowali go zatrzymać.

Kilka miesięcy później, w czerwcu 2014 roku pochwalił się w sieci nagraniami z niebezpiecznej jazdy po ulicach Warszawy. Choć popełnił wówczas cały szereg wykroczeń, sąd uniewinnił go w tej sprawie.

"Oskarżony nie wyczerpał znamion sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ pomimo brawurowej jazdy, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację na drodze, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem." - stwierdziła Sędzia Agata Pomianowska, którą cytuje PAP.

Poza karą pozbawienia wolności w związku z "wątkiem kieleckim" wobec Roberta N. orzeczono również 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Oskarżonego nie było na sali w momencie ogłoszenia wyroku. Warto jednak odnotować, że to nie pierwsze postanowienie w sprawie "Froga". W 2016 roku został on skazany za łamanie kodeksu drogowego i ukarany 3-letnim zakazem prowadzenia, który później złamał. W związku z tym we wrześniu 2020 roku sąd orzekł karę 1,5 roku więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)