"Frog" uniewinniony. Sąd wydał wyrok w sprawie Roberta N.

"Frog" uniewinniony. Sąd wydał wyrok w sprawie Roberta N.

Robert N. ps. "Frog"
Robert N. ps. "Frog"
Źródło zdjęć: © fot. policja
Szymon Jasina
22.01.2022 10:13, aktualizacja: 14.03.2023 13:36

"Frog" jest prawdopodobnie najbardziej znanym piratem drogowym w Polsce. Sąd orzekł jednak, że jest niewinny zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – zarówno w przypadku jego "wyczynów" w Warszawie, jak i pod Kielcami.

Robert N. był oskarżony o sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym swoją niebezpieczną jazdą. Blisko rok temu Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uniewinnił go z tego zarzutu w sprawie dotyczącej Warszawy, ale uznał go za winnego w przypadku niebezpiecznej jazdy na trasie Jędrzejów-Kielce.

Po odwołaniu się od wyroku, sprawa trafiła przed Sąd Okręgowy w Warszawie, który uniewinnił "Froga" również od drugiego zarzutu. Robert N. wielokrotnie przekraczał prędkość, wyprzedzał na zakazie i uciekał przed policją, ale zdaniem sędzi, powołującej się na opinie biegłego, cały czas panował on nad samochodem.

Dlatego, jak usłyszeliśmy w uzasadnieniu wyroku, został on ukarany za wszystkie wykroczenia, ale "nie stworzył takiej sytuacji, która sprowadzałaby zagrożenie dla zdrowia lub życia wielu osób". Wniesiono apelację, ale została ona już rozpatrzona i wyrok jest prawomocny. Zatem Robert N. został uznany za niewinnego zarówno w przypadku jazdy po Warszawie, jak i pod Kielcami.

Robert N. poszukiwany jest aktualnie przez policję, gdyż powinien odbić wyrok 1,5 roku więzienia, na które został skazany za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. „Frog” został na tym złapany w 2018 r., a w 2020 r. został prawomocnie skazany.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)