Ford zapowiada wyścigowego Mustanga GT3. Na debiut jeszcze chwilę poczekamy

Ford Mustang GT3
Ford Mustang GT3
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Ford
Filip Buliński

01.02.2022 09:52, aktual.: 14.03.2023 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykanie właśnie zapowiedzieli powrót do serii wyścigowej GT3, a głównym bohaterem wydarzenia ma być Mustang. Projekt powstanie we współpracy z Multimatic Motorsport, ale na efekty jeszcze trochę poczekamy.

W ostatnim czasie Ford nieco przystopował ze startami w wyścigach (nie licząc oczywiście np. serii NASCAR), ale niedługo się to zmieni. Producent właśnie zapowiedział powrót m.in. do serii GT3, do której przygotowuje Mustanga GT3.

Samochód zostanie wystawiony do startów w wyścigach International Motor Sports Association. Za jego rozwój będzie odpowiedzialny dział Ford Performance oraz Multimatic Motorsport, który w motorsporcie towarzyszy Fordowi od lat. Przy okazji zapowiedzi producent pokazał także zdjęcie zakrytego płachtą auta, więc na razie możemy co najwyżej uruchomić naszą wyobraźnię.

Wiadomo jednak, że za napęd będzie odpowiadało 5-litrowe V8 Coyote, które zostało odpowiednio zmodyfikowane i dostosowane w Wielkiej Brytanii przez M-Sport. Całkowicie nowe będzie także zawieszenie, które powstanie na zamówienie.

Skrzynia biegów zostanie zamontowana z tyłu, a nadwozie zyska panele z włókna węglowego z odpowiednim, regulaminowym ospojlerowaniem. Jednym z kierowców testowych nowego Mustanga GT3 został Joey Hand, który ma za sobą już doświadczenie m.in. w Fordzie GT podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans w klasie GTE Pro.

Nowy Ford Mustang GT3 stanie do długodystansowych rywalizacji dopiero w 2024 r. zarówno w barwach fabrycznego, jak i prywatnych zespołów, a jego pierwszym wyzwaniem będzie 24-godzinny wyścig w Daytonie. To jednak nie wszystko. Przy okazji Ford zapowiedział, że obecnie pracują także nad nowym Mustangiem GT4. Ten jednak pojawi się nieco wcześniej, bo w 2023 r.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)