Ford rozpoczął produkcję nowego Focusa w Niemczech

Wczoraj oficjalnie ruszyła linia produkcyjna nowego Focusa w fabryce Forda ulokowanej w południowo-zachodnich Niemczech, w mieście Saarlouis. Fabryka w tym roku obchodzi swoje 40. urodziny i będzie jedynym miejscem produkcji europejskiej wersji Focusa.

Ford FocusFord Focus

W Saarlouis będą produkowane wszystkie odmiany kompaktowego Forda, łącznie z 250-konną wersją ST, która ujrzy światło dzienne na początku 2012 roku.

Obraz

Ford wydał 300 milionów euro na przystosowanie jednej z linii montażowych do produkcji Focusa. W tej samej fabryce produkowana jest jeszcze Kuga. Jednego dnia z Saarlouis ma wyjeżdżać aż 1850 nowych Fordów.

Źródło: Carscoop

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE