Ford i SK Innovation mają zbudować fabrykę baterii w Europie

Ford i SK Innovation mają zbudować fabrykę baterii w Europie

Ford w najbliższych latach będzie potrzebował naprawdę dużo baterii
Ford w najbliższych latach będzie potrzebował naprawdę dużo baterii
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński
12.08.2021 13:36, aktualizacja: 06.03.2024 22:08

Agencja Reuters donosi o wspólnych planach Forda i koreańskiej firmy SK Innovation, które mają zaowocować m.in. powstaniem fabryki akumulatorów w Europie.

Wiosną 2021 roku przedstawiciele Forda i koreańskiego konsorcjum SK Innovation podpisali list intencyjny stanowiący zapowiedź spółki BlueOvalSK, która ma specjalizować się w produkcji baterii do aut elektrycznych.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, za realizację zadania odpowiadać mają dwie amerykańskie fabryki, ale niewykluczone, że dołączy do nich także Europa. Tak przynajmniej twierdzi agencja Reuters powołująca się na słowa dyrektora operacyjnego Forda.

Hau Thai-Tang, bo o nim mowa, podczas niedawnej konferencji JP Morgan zapowiedział, że przedsięwzięcie wykroczy poza Amerykę Północną i z pewnością rozszerzy się na Europę. Nie podał przy tym szczegółów. Komentarza w sprawie odmówili też przedstawiciele SK Innovation.

Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze zapowiedzi amerykańskiego giganta, dotyczące rozwoju elektromobilności, własne źródło baterii wydaje się kluczowym środkiem do realizacji planów. Błękitny owal chce być w pełni elektryczną marką w Europie po 2030 roku i wytwarzać akumulatory o łącznej pojemności 240 GWh, co w przeliczeniu na średnie moce produkcyjne odpowiada 10 fabrykom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)