Ford i Google stworzą spółkę produkującą samochody autonomiczne?

Ford i Google stworzą spółkę produkującą samochody autonomiczne?

Ford i Google stworzą spółkę produkującą samochody autonomiczne?
Marcin Łobodziński
22.12.2015 13:54, aktualizacja: 02.10.2022 08:56

Na razie nieoficjalnie, ale już niedługo Ford i Google ogłoszą zawarcie współpracy i założenie spółki joint venture, która będzie budowała autonomiczne samochody.

Ford to jeden z największych producentów samochodów, a Google to… bodaj najdalej posunięta w rozwoju autonomicznych pojazdów firma na świecie. Pierwszemu brakuje doświadczenia w technologii autonomicznej jazdy, drugiemu, nie ma co ukrywać brakuje pomysłu na samochód oraz kilku innych detali, takich jak fabryki, sieć dilerska, sieć serwisów, znajomość rynku motoryzacyjnego, napędu i wielu, wielu innych elementów, które składają się w jedną całość – gotowy samochód dla klienta. Zawarcie współpracy z Google może pomóc Fordowi w przyszłości nie tylko w konstruowaniu autonomicznych pojazdów, ale również w zmianie postrzegania marki z popularnej na również innowacyjną.

Google obecnie jest liderem w dziedzinie autonomicznej jazdy. Choć producenci samochodowi pracują już nad tego typu rozwiązaniami, to żaden z nich nie wypuścił na ulicę kilku pojazdów, które jeżdżą praktycznie non stop, a taki proces trwa z autami Google na drogach Kalifornii od dłuższego czasu. Ford natomiast to jeden z największych producentów samochodów świata, który nie tylko jest obecny praktycznie na każdym rynku, ale nawet jest podzielony na część amerykańską i europejską, co pozwala mu na prowadzenie produkcji szerokiej gamy samochodów dla dwóch grup skrajnie różnych klientów. Ford jest zainteresowany autonomią i od pewnego czasu też nad tym pracuje, więc nie jest to już pieśń przyszłości, ale przyszłość, która nadejdzie raczej prędzej niż później i można to uznać za pewnik, tak jak samochody elektryczne. Przypominamy, że nad autonomicznymi pojazdami pracują już nie tylko marki premium jak Audi, ale również marki postrzegane jako tanie, jak Ssang Yong.

Co do informacji odnośnie partnerstwa Google i Forda, to na chwilę obecną są to dość bliskie prawdy plotki, które mają się potwierdzić dopiero podczas targów International Consumer Electronics Show w Las Vegas, które odbędą się w dniach 6-9 stycznia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)