Ford Focus ST Mountune ma 330 KM. Pakiet zaskakuje atrakcyjną ceną

Ford Focus ST Mountune ma 330 KM. Pakiet zaskakuje atrakcyjną ceną

Wystarczy 599 funtów, by znacząco poprawić wrażenia z jazdy Focusem ST.
Wystarczy 599 funtów, by znacząco poprawić wrażenia z jazdy Focusem ST.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
23.03.2020 15:20, aktualizacja: 22.03.2023 12:10

Mountune to brytyjski specjalista od modyfikacji szybkich Fordów. Jego warsztat odwiedził właśnie nowy Focus ST - i zyskał dodatkowe 50 KM mocy. A wszystko to za całkiem uczciwie pieniądze.

Najnowsza generacja Forda Focusa ST dysponuje 280-konnym silnikiem o pojemności 2,3 litra. Nie od dziś wiadomo, że jest to jednostka podatna na modyfikacje. Brytyjscy specjaliści od tuningu postanowili to wykorzystać, podkręcając szybkiego hatchbacka do imponujących 330 KM.

To pułap pozwalający już zbliżyć się do poprzedniego RS-a z tą różnicą, że tu nadal mamy do czynienia wyłącznie z napędem na przednią oś. Taka moc oraz 515 Nm maksymalnego momentu obrotowego mogą stanowić wyzwanie dla opon.

Przeprowadzone zmiany ograniczają się wyłącznie do chiptuningu. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że to wyłącznie nowa mapa sterowania zapłonem. Mountune dorzuca bowiem także szereg ciekawych dodatków, którymi można sterować za pomocą aplikacji na smartfona.

Obraz
© mat. prasowe

Wykorzystując moduł Bluetooth, możemy połączyć się z odbiornikiem zainstalowanym w gnieździe OBD, pozwalającym modyfikować ustawienia pojazdu. Chętni mogą np. wybrać jeden z trzech trybów: Performance, Standard oraz Anti Theft - ten ostatni stanowi dodatkową blokadę zapłonu, utrudniającą kradzież auta.

Oprócz tego dostępna jest funkcja "pops ang bangs" sprawiająca, że wydech zabrzmi agresywniej oraz "no lift change" ułatwiająca szybką zmianę biegów bez konieczności ujmowania gazu. Niewykluczone, że atrakcji będzie więcej, gdyż Mountune cały czas rozwija oprogramowanie i aktualizuje je w razie potrzeby.

Co ważne, by znacząco poprawić wrażenia z jazdy Focusem ST, nie trzeba wydawać góry pieniędzy. W tym przypadku wystarczy 599 funtów, czyli nieco ponad 3500 zł. Całkiem niezła oferta. [block position="inside"]20491[/block]

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)