Fiat Tipo kombi i Tipo hatchback (2016) - premiera [aktualizacja]

Fiat Tipo kombi i Tipo hatchback (2016) - premiera [aktualizacja]01.03.2016 08:29
Fiat Tipo kombi i Tipo hatchback (2016) - premiera [aktualizacja]

Tuż przed premierą w Genewie Fiat zaprezentował pierwszy szkic nowego modelu Tipo kombi, a teraz wiemy już jak wyglądają obie nowe odmiany: kombi i hatchback.

Informacje z 1 marca

Fiat zaprezentował w Genewie dwa dodatkowe modele Tipo w wersji hatchback i kombi. Hatchback to mało interesujący stylistycznie samochód na tle wcześniej pokazanego sedana, a nawet na tle kombi. Być może to już kwestia przyzwyczajenia się do linii nadwozia, dlatego nie ma tu efektu "wow". Tylne światła nie prezentują się tak ładnie i są niestety wspólne dla obu nowych odmian. Jednak kombi jest o tyle ciekawym samochodem, że z pewnością będzie najtańszym praktycznym autem o tych rozmiarach na rynku, przynajmniej naszym. Na razie nie znamy szczegółów i pojemności bagażników, ale pewnie poznamy je w najbliższym czasie.

Informacje z 29 lutego

428092262275379116

Samochód zostanie zaprezentowany w Genewie lada dzień i Fiat trochę nas zaskoczył. Nawet w czasie polskiej premiery Tipo dowiedzieliśmy się, że najpierw zostanie zaprezentowany hatchback, tymczasem wyraźnie szykuje się premiera kombi. Powodem jest być może dopracowywanie konstrukcji hatchbacka, który podobno ma mieć kilka kluczowych różnić w stosunku do sedana i nie powstanie jedynie na zasadzie odcięcia jego tyłu.

Jak widać na obrazku, Tipo kombi może być całkiem atrakcyjnym samochodem, zresztą tak jak jest w przypadku sedana. Zupełnie zmieniono światła tylne i zderzak, ale same światła utworzono na załamaniu karoserii w kształcie łuku, dokładnie tak jak w sedanie. Bagażnik nie wygląda na szczególnie duży, przez co samochód prezentuje się ładnie, ale czy nie będzie zbyt mały? Znając tendencję producentów do zmniejszania pojemności bagażników nie powinniśmy się niepokoić. Widocznie klientom wystarcza to, co jest. W sedanie jest to 520 litrów, a zatem utrzymanie tej pojemności w kombi da naprawdę dobry produkt. Zwłaszcza, że jego cena jest bardzo atrakcyjna. Tipo kosztuje w Polsce od 42 600 zł. Jeżeli Tipo kombi (być może nazwa zostanie zupełnie zmieniona) będzie kosztował nawet 50 tys. zł, to mamy bardzo dobrą ofertę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)