Fiat 126p Toma Hanksa jest na sprzedaż. Dochód trafi do rodzin weteranów

Fiat 126p Toma Hanksa jest na sprzedaż. Dochód trafi do rodzin weteranów

Auto pochodzi z 1974 roku, lecz wygląda jak nowe
Auto pochodzi z 1974 roku, lecz wygląda jak nowe
Źródło zdjęć: © fot. Bringatrailer.com
Aleksander Ruciński
01.03.2022 14:20, aktualizacja: 14.03.2023 13:07

Prawdopodobnie najsławniejszy egzemplarz malucha na świecie, który pod koniec 2017 roku zaparkował w garażu Toma Hanksa, teraz trafił na sprzedaż. Warto się nim zainteresować nie tylko z uwagi na polski akcent, ale i szlachetny cel aukcji.

Od momentu, w którym jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów odebrał kluczyki do polskiego fiata 126p, minęły już ponad cztery lata. To historia, którą żyli wszyscy entuzjaści motoryzacji nad Wisłą. W przygotowanie, odrestaurowanie i przekazanie poczciwego malucha Hanksowi włączyło się wiele organizacji oraz władze Bielska-Białej. Teraz saga o małym fiacie, który zagościł w garażu gwiazdy Holywood, wkracza w kolejny rozdział.

Auto pojawiło się bowiem na portalu aukcyjnym Bringatrailer.com. Tak jak przed czterema laty, wyróżnia się śnieżnobiałym lakierem i zielonym wnętrzem. Widać, że Hanks dbał o swój prezent, z którym jednak postanowił się rozstać, w imię wyższych celów.

Pieniądze ze sprzedaży mają tafić na konto organizacji Hidden Heroes, która pod przewodnictwem aktora wspiera osoby opiekujące się weteranami wojskowymi - rodziny, przyjaciół i wszystkich tych, którzy na co dzień pomagają poszkodowanym w konfliktach zbrojnych.

Wnętrze też prezentuje się pięknie
Wnętrze też prezentuje się pięknie© fot. Bringatrailer.com

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, auto jest w pełni sprawne i przygotowane do sprzedaży. Niedawno przeszło serwis. W cenie dostaniemy też komplet rękawiczek, zapasowe świece zapłonowe, a może i nawet uścisk dłoni samego właściciela.

Na 1 marca 2022 roku do końca aukcji pozostało siedem dni, a cena wynosi 14 tys. dolarów. Miejmy nadzieję, że jeszcze wzrośnie, gdyż maluch z taką historią jest wart każdych pieniędzy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)