Ferdinand Piëch odchodzi z zarządu Volkswagena!

Ferdinand Piëch odchodzi z zarządu Volkswagena!

Ferdinand Piëch odchodzi z zarządu Volkswagena!
Źródło zdjęć: © fot. Autoblog.com
Marcin Łobodziński
26.04.2015 08:15, aktualizacja: 02.10.2022 10:17

Wojna o władzę w koncernie Volkswagena dobiegła końca. Ferdinand Piëch przegrał w niej z innymi członkami zarządu i samym dyrektorem generalnym Martinem Winterkornem.

Ferdinand Piëch, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Volkswagen złożył dymisję ze skutkiem natychmiastowym i jest to decyzja nieodwołalna. Po dwutygodniowych sporach z Martinem Winterkornem oraz członkami zarządu, sytuacja na najwyższych szczeblach organizacyjnych Volkswagena może się zmienić, zwłaszcza, że Ursula Piëch również odchodzi z zarządu. Do momentu znalezienia nowego przewodniczącego, obowiązki Piëcha przejmie Berthold Huber, jego dotychczasowy następca.

Przyczyną takich ruchów w zarządzie była rzekoma krytyka dyrektora generalnego Martina Winterkorna i próba usunięcia go ze stanowiska. Inni członkowie rady skrytykowali za to samego Piëcha. W zarządzie powstał chaos, niektórzy pracownicy wyższego szczebla byli przerażeni tym, co się dzieje. Piëch zrezygnował ze stanowiska pod naciskiem innych członków rady nadzorczej, która zablokowała usunięcie ze stanowiska Winterkorna. Dwutygodniowa wojna o władzę w koncernie została zakończona.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)