Robisz zakupy w Lidlu lub Biedronce? Uważaj na nowy przekręt

Robisz zakupy w Lidlu lub Biedronce? Uważaj na nowy przekręt

Kierowcy powinni uważać na fałszywe wezwania do zapłaty
Kierowcy powinni uważać na fałszywe wezwania do zapłaty
Źródło zdjęć: © Autokult | Filip Buliński
Filip Buliński
06.03.2024 12:47, aktualizacja: 06.03.2024 15:35

Kierowcy parkujący pod niektórymi sklepami muszą pobrać darmowy bilet, by móc parkować za darmo na czas zakupów. Taka metoda ma odstraszać osoby traktujące sklepowy parking w sposób długoterminowy. Zapominalscy muszą liczyć się z opłatą dodatkową. Tymczasem całą sytuację postanowili wykorzystać oszuści.

Firma APCOA zarządzająca prywatnymi parkingami pod znanymi supermarketami, w tym m.in. firm Lidl czy Biedronka, wydała komunikat ws. oszustów wystawiających fałszywe wezwania do zapłaty. Takie osoby korzystają z zapominalstwa klientów, którzy nie pobrali darmowego biletu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oszuści "wystawiają" fałszywy mandat ze swoim numerem rachunku bankowego. Niedoświadczony czy przestraszony kierowca może nieopatrznie przelać na konto złodziei pieniądze. Jak możemy przeczytać w komunikacie firmy:

W związku z przypadkami wystawienia przez osoby trzecie na parkingach prowadzonych przez APCOA fałszywych wezwań do zapłaty za brak ważnego biletu parkingowego, które nie pochodzą od służb kontrolnych APCOA, pragniemy poinformować, że incydenty te zostały zgłoszone do właściwych organów ścigania. Na fałszywych wezwaniach do zapłaty podawany jest inny numer rachunku bankowego, nienależący do APCOA, który służy do wyłudzenia pieniędzy.

Komunikat firmy APCOA

Kierowcy, którzy dostali wezwanie do zapłaty i chcą zweryfikować jego autentyczność, powinni zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze, na właściwym wezwaniu powinien widnieć kod QR przekierowujący do strony internetowej, gdzie można zapoznać się ze szczegółami sprawy, poznać powód wystawienia wezwania i zobaczyć zdjęcia zrobione przez kontrolera.

APCOA przypomina także, że kontrolerzy nie pobierają od ręki dodatkowych opłat. Płatność odbywa się tylko w formie elektronicznej. Warto również pamiętać, że gdy zapomnimy pobrać bilet i dostaniemy prawdziwe wezwanie do zapłaty, możemy odwołać się od dodatkowej opłaty, jeśli przedstawimy dowód robienia zakupów, który godzinowo pokryje się z chwilą wystawienia mandatu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)