Fabrycznie nowy Polonez Atou trafi do muzeum. Był sprzedawany we Francji

Fabrycznie nowy Polonez Atou trafi do muzeum. Był sprzedawany we Francji01.02.2021 15:42
Fabrycznie nowy Polonez Atou
Fabrycznie nowy Polonez Atou

Polonezy "trzymane" jako inwestycja należą do rzadkości, a egzemplarze w dobrym stanie najczęściej miały jednego, starszego właściciela. Samochód ze zdjęć raczej nie trafi na sprzedaż, za to pojawi się w nowo powstającym muzeum w Oławie.

90 km – tyle przejechał polonez ze zdjęcia. Egzemplarz z silnikiem na wtrysku paliwa został wyprodukowany w 1997 roku. Miał trafić na rynek francuski, gdzie był najtańszym nowym samochodem w ofercie. Co wprawniejszy czytelnik zauważy, że na klapie pojawia się nazwa Atou, a nie Atu.

Zmiana w nazwie podyktowana była tym, że na rynku francuskim działała już grupa ubezpieczeniowa ATU. Co ciekawe, wcześniej FSO oferowało we Francji Caro FM 1.9 GLD. Dlaczego FM? Cóż, pewnie się domyślacie – auto było wyposażone w radio.

Polonez Atou trafi do nowo powstającego muzeum motoryzacji w Oławie. Twórcy – odpowiedzialni również za Rajd Koguta - podkreślają, że działka jest już zabezpieczona, układany jest szczegółowy plan muzeum. Zdradzają, że otwarcie nastąpi 8 sierpnia 2022 roku. Trochę więc poczekamy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)