Fabrycznie nowe Lamborghini Countach 25th Anniversary na sprzedaż

Fabrycznie nowe Lamborghini Countach 25th Anniversary na sprzedaż18.01.2014 15:16
Lamborghini Countach 50th Anniversary
Lamborghini Countach 50th Anniversary
Źródło zdjęć: © classicdriver.com

W latach 1974-1990 wyprodukowano 2042 egzemplarze Lamborghini Countach. Część z nich została rozbita, a pozostałe egzemplarze czasami pojawiają się na rynku wtórnym. Teraz miłośnicy Countacha mają wyjątkową okazję – na sprzedaż wystawiono fabrycznie nowy model.

Countach to drugi po Miurze supersamochód od Lamborghini. Równolegle do tych dwóch okrętów flagowych powstawały inne modele z V12 pod maską, takie jak Islero czy Jarama, ale na plakatach i w garażach marzeń to Miura, Countach, Diablo i reszta elity z Sant’Agata Bolognese mają pierwszeństwo.

Wystawiony na sprzedaż samochód pochodzi z 1990 roku. Przejechał on jedynie 187 km, przy czym sprzedający podaje, że jest to odległość przebyta wyłącznie w trakcie fabrycznych testów maszyny. Nieskalane codziennym użytkowaniem nadwozie o numerze KLA12010 pokryte jest oryginalnym lakierem Nero. Wnętrze również wykończone jest w kolorze czarnym.

Lamborghini Countach 50th Anniversary
Lamborghini Countach 50th Anniversary© classicdriver.com

Samochód kupiony był z założeniem przechowania przez wiele lat, a nie jeżdżenia. Świadczy to tym fakt, że prosto od dilera Portman Lamobrghini London w kwietniu 1990 został on przewieziony w specjalnie przygotowaną, klimatyzowaną lokalizację, która służyła wyłącznie długookresowemu przechowywaniu samochodów. Przez ponad 20 lat co 30 dni samochód przechodził inspekcję, co zostało odpowiednio udokumentowane.

Po opuszczeniu miejsca przechowania w celu wystawienia Countacha na sprzedaż, został on poddany gruntownemu przeglądowi. Wyjątkowe Lamborghini jest w pełni sprawne i gotowe do jazdy. Bez zarzutu działa elektryka odpowiadająca za sterowanie ustawieniami sportowych foteli oraz szyb i lusterek.

Lamborghini Countach 50th Anniversary
Lamborghini Countach 50th Anniversary© classicdriver.com

Lamborghini Countach wystawione na sprzedaż postawione jest na 15-calowych felgach O.Z. Racing. Klasyczne obręcze są fabrycznie obute w opony Pirelli PZero. Do samochodu właściciel załącza komplet dokumentów, łącznie z instrukcją obsługi od radia Alpine.

Cena? Sprzedawca podaje ją tylko na prośbę potencjalnych klientów. Można jednak zakładać, że będzie bardzo duża, ponieważ jest to Countach wyjątkowy nie tylko ze względu na swój stan i przebieg, ale i przynależność do serii wypuszczonej na 25-lecie marki.

Lamborghini Countach 50th Anniversary
Lamborghini Countach 50th Anniversary© classicdriver.com

25th Anniversary Countach mechaniczne bazował na 5000 QV, co oznacza, że wystawiony na sprzedaż model dysponuje 5,2-litrowym V12. Różnice między odmianą rocznicową a podstawową widoczne są przede wszystkim w stylistyce. Ojcem zwykłego (jeśli można tak powiedzieć o tym samochodzie) Countacha jest Marcello Gandini. Jest to stylista odpowiedzialny również za między innymi De Tomaso Panterę SI, Alfę Romeo Montreal, Lancię Stratos, Lamborghini Miurę, Urraco, Espadę i Jaramę, Bugatti EB110 i wiele innych samochodów. Rocznicowy model ktoś odważył się zmodyfikować. Kto poprawił mistrza? Dokonał tego sam Horacio Pagani.

Tru dno oszacować za ile zostanie sprzedany ten wyjątkowy samochód. Dla porównania Countach LP400S z 1982 roku, mający za sobą 28 tys. km, na tej samej stronie internetowej wystawiony jest na sprzedaż za 155 453 euro. Ogłoszenie i kontakt znajdziecie na classicdriver.com.

Lamborghini Countach 50th Anniversary - galeria zdjęć

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)