Dwóch nastolatków postanowiło uciekać przed policją... skuterem

Dwóch nastolatków postanowiło uciekać przed policją... skuterem

16-latek miał pojechać na jazdę próbną, ale już nie wrócił
16-latek miał pojechać na jazdę próbną, ale już nie wrócił
Źródło zdjęć: © Śląska Policja
31.05.2023 18:55

W Gliwicach policjanci z patrolu postanowili zatrzymać do kontroli dwóch nastolatków jadących na skuterze. Ci rzucili się do karkołomnej ucieczki.

Do sytuacji doszło we wtorek, 30 maja br. W trakcie pościgu kierowca motoroweru wykonywał liczne ryzykowne manewry - omijał zaparkowane pojazdy i jeździł po trawnikach oraz chodnikach. Do pościgu szybko dołączył drugi, nieoznakowany radiowóz.

Uciekinierów zatrzymano na ulicy Mastalerza. Okazało się, że 16-latek nie posiadał uprawnień. głównym powodem ucieczki, jak można podejrzewać, był fakt, że skuter, którym poruszali się nastolatkowie, został skradziony 27 maja w Knurowie.

Właściciel stracił go w prozaiczny sposób. Miała to być transakcja kupna i sprzedaży. Zanim miał dostać pieniądze pozwolił na jazdę próbną. Potencjalny kupiec już nie wrócił z pojazdem. Kradzież jednośladu wartego 5,5 tysiąca złotych zgłoszono w Komisariacie Policji w Knurowie i tam prowadzone jest w tej sprawie dochodzenie. 16-latek, który ukradł pojazd stanie przed sądem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)