Dwie osoby nie żyją, 12-latek w szpitalu. Tragedia na drodze

Dwie osoby nie żyją, 12‑latek w szpitalu. Tragedia na drodze

Dwie osoby nie żyją, 12-latek w szpitalu. Tragedia na drodze
Dwie osoby nie żyją, 12-latek w szpitalu. Tragedia na drodze
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
08.12.2022 11:34, aktualizacja: 08.12.2022 11:45

Tragicznie zakończył się wypadek na drodze powiatowej w rejonie miejscowości Szarlota (woj. pomorskie). Audi A4 wypadło z trasy i uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęli kierująca pojazdem oraz pasażer. 12-letnie dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej na trasie z Kościerzyny do Wdzydz. W rejonie miejscowości Szarlota osobowe audi wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Na miejscu zdarzenia bardzo szybko pojawili się policjanci z drogówki i technik kryminalistyki. Ustalili oni, że siła uderzenia była na tyle duża, że kierująca samochodem i pasażer zginęli, zaś 12-letnie dziecko doznało obrażeń ciała i zostało przetransportowane do szpitala.

Dwie osoby nie żyją, 12-latek w szpitalu. Tragedia na drodze

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku, przeprowadzając oględziny, wykonując dokumentację fotograficzną i wyjaśniając wszystkie okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 34-letnia kierująca z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na prawe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Towarzyszący jej pasażer, który również zginął w wypadku, miał 40 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja zabezpieczyła zniszczone audi A4 do dalszych oględzin i będzie wyjaśniać przyczyny tragicznego zdarzenia. Służby apelują przy tym, by zachowywać zdrowy rozsądek za kierownicą. Jedna z hipotez dotyczących wypadku to przekroczenie prędkości przez kierującą. Nadmierna prędkość, przy znacznie ograniczonej przyczepności w okresie jesienno-zimowym, może doprowadzić do tragedii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)