Duże wzrosty cen na stacjach. Kierowcy diesli złapią się za głowę

Duże wzrosty cen na stacjach. Kierowcy diesli złapią się za głowę

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
31.08.2022 11:51, aktualizacja: 13.03.2023 15:56

Serwis e-petrol jak co tydzień opublikował średnie ceny paliw obowiązujące na stacjach w Polsce. Wnioski nie są zbyt optymistyczne. Po serii stopniowych spadków znów notujemy zauważalne wzrosty. Szczególnie w przypadku ON.

Olej napędowy drożeje w wyjątkowo szybkim tempie. W środę 31 sierpnia 2022 roku kierowcy muszą zapłacić za litr tego paliwa średnio 7,69 zł. Dla porównania, przed tygodniem było jeszcze 7,26 zł. 43 gr na litrze w zaledwie siedem dni to wynik, który nie napawa optymizmem.

Niestety, drożeje także benzyna 95, choć póki co zauważalnie wolniej, bo o 5 gr w stosunku do ubiegłego tygodnia. Z ceną 6,61 zł za litr pozostaje też dużo tańsza od ON. Benzyna 98 kosztuje natomiast 7,47 zł, czyli 3 gr więcej niż w poprzednią środę.

Paliwem, które na razie trzyma się na stosunkowo niskim poziomie, jest LPG. Cena to przeciętnie 3,18 zł za litr, co oznacza nawet groszowy spadek w stosunku do niedawnego wyniku (3,19 zł).

Sądząc po obecnym trendzie, istnieje prawdopodobieństwo dalszych podwyżek. Szczegółowe prognozy poznamy jednak przed weekendem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)