DS nie chce ekranów w przyszłych modelach. Poszuka innych rozwiązań

DS nie chce ekranów w przyszłych modelach. Poszuka innych rozwiązań

Nowy DS 7 zyskał ogromny ekran
Nowy DS 7 zyskał ogromny ekran
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / DS
Aleksander Ruciński
01.07.2022 07:00, aktualizacja: 13.03.2023 16:45

Dotykowe ekrany to obecnie dominujący trend w samochodowych wnętrzach. Nie wszyscy zgadzają się jednak w kwestii słuszności tego rozwiązania. Szef designu DS, Thierry Métroz twierdzi, że jest "trochę głupie" i rozważa alternatywy na przyszłość.

– W tej chwili jest duży trend, żeby mieć ekrany, ale myślę, że to trochę głupie, ponieważ zamiast deski rozdzielczej dostajemy po prostu duży ekran. To niezgodne z filozofią DS – powiedział Métroz w rozmowie z magazynem Autocar.

W związku z powyższym DS zamierza w przyszłości zrezygnować z tak modnych obecnie wyświetlaczy. – Celem jest usunięcie wszystkich ekranów w przyszłych wnętrzach. Problem z ekranami polega na tym, że po ich wyłączeniu zostaje tylko czarna, prostokątna powierzchnia z odciskami palców. To nie jest seksowne, ani zbyt luksusowe – dodał Métroz.

Z pewnością łatwiej powiedzieć, niż zrobić. To duże wyzwanie dla DS-a, bo przecież trzeba jakoś przekazywać informacje kierowcy. W tym celu marka poszukuje nowej technologii, która byłaby mniej inwazyjna i łagodniejsza w odbiorze.

To ciekawe, szczególnie z uwagi na niedawny debiut odświeżonego DS 7, w którego wnętrzu pojawił się ogromny wyświetlacz. Wciąż jednak daleko mu do Mercedesa oferującego Hyperscreen w modelu EQS czy nowej Serii 7 z ekranem Theater Screen dla pasażerów tylnej kanapy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)