TestyDSDS 3 Facelift 2023 – nie idź po popcorn

DS 3 Facelift 2023 – nie idź po popcorn

Maciej Gomułka
02.02.2023 15:36, aktualizacja: 24.02.2023 14:24

Odświeżanie modelu, który jest na rynku jakiś czas, jest bardzo częstym zabiegiem, kiedy na wprowadzenie nowej generacji jest jeszcze za wcześnie. Facelifting ma różne oblicza i w tym filmie przedstawię wam, w jakim wymiarze objął on model DS 3.

Czasy, kiedy DS 3 było miejskim trzydrzwiowym hatchbackiem, minęły bezpowrotnie. Od kilku lat mamy do czynienia z crossoverem segmentu B, który dzięki większemu prześwitowi i dodatkowej parze drzwi wpisuje się w aktualne trendy sprzedażowe. Kiedy samochód zmieniał swoje oblicze, otrzymał dodatkowy człon w nazwie – Crossback, który zdradzał jego ambicje. Przy okazji faceliftingu producent wrócił do starej, krótszej nazwy, ale charakter samochodu pozostał taki sam.

DS 3 Facelifting
DS 3 Facelifting© WP | Maciej Gomułka

Mimo że nie było to konieczne, bowiem model nadal wygląda świeżo, zdecydowano się na przeprojektowanie przodu. Zakres zmian objął zderzak, niewielkie elementy poprawiające aerodynamikę oraz pojawiło się nowe oświetlenie do jazdy dziennej nawiązujące do poprzedniego rozwiązania. Kształt przednich lamp pozostał bez zmian, niemniej będą one diodowe z możliwością pracy w technologii matrycowej.

DS 3 Facelifting
DS 3 Facelifting© WP | Maciej Gomułka

Dodatkowo z tyłu samochodu pojawiła się nowa identyfikacja modelu. Do palety trafiły też dwa kolory nadwozia oraz nowe wzory felg. We wnętrzu pojawiły się nowe przyciski na kierownicy oraz na panelu centralnym. Odświeżono również multimedia.

DS 3 Facelifting
DS 3 Facelifting© WP

Najważniejszą zmianą jest ta, która dotknęła elektryczną odmianę E-Tense. W tej chwili ma ona zwiększoną do 156 KM moc oraz bardziej pojemną baterię, dzięki której można pokonać około 400 km bez ładowania. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym modelu, zapraszam do obejrzenia powyższego filmu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)