Drogowy "szeryf" wymierzał sprawiedliwość przed radiowozem. Stracił prawko

szeryf drogowy wymierzał sprawiedliwość przed radiowozem
szeryf drogowy wymierzał sprawiedliwość przed radiowozem
Źródło zdjęć: © WP | Policja

20.04.2024 10:06, aktual.: 20.04.2024 10:32

Agresja oraz próby "wymierzania sprawiedliwości", to niestety częsty obrazek na naszych drogach. Takie sytuacje coraz częściej mogą ujrzeć światło dzienne, ponieważ zwiększa się liczba kierowców, którzy mają w pojazdach wideorejestratory, a nagrania są często publikowane w internecie. Do jednej z takich sytuacji doszło niedawno na Śląsku, a autorami filmiku wrzuconego do sieci byli chorzowscy policjanci.

Na opublikowanym nagraniu widać jak kierowca busa gwałtownie hamuje na lewym pasie Drogowej Trasy Średnicowej, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy Audi. Po chwili z auta dostawczego wychodzi mężczyzna i zdecydowanym krokiem podchodzi do samochodu, który zatrzymał. W tym momencie policjanci włączają sygnały świetlne. Można się domyślać, że "drogowy szeryf" już wiedział, że jego brak wyobraźni i chęć wymierzenia sprawiedliwości na kierowcy Audi zostanie ukarana przez funkcjonariuszy drogówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

35-letni mieszkaniec Zabrza od razu stracił prawo jazdy, natomiast o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Emocje często prowadzą do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji do zdarzeń, w których ktoś może poważnie ucierpieć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)