Dopłaty do zakupu auta? To mógłby być hit większy niż 500 plus

Dopłaty do zakupu auta? To mógłby być hit większy niż 500 plus

Dzięki dopłatom do zakupu samochodów więcej rodzin mogłoby pozwolić sobie na nowe auto.
Dzięki dopłatom do zakupu samochodów więcej rodzin mogłoby pozwolić sobie na nowe auto.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Anna Piątkowska-Borek
22.04.2021 10:47, aktualizacja: 14.03.2023 16:42

Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem dopłat do zakupu samochodów. Podobnie jak program 500 plus projektowane rozwiązanie byłoby skierowane do rodzin. Politycy myślą, że dzięki temu w Polsce na świat przyjdzie więcej dzieci.

Wprowadzony kilka lat temu program 500 plus miał przyczynić się do wzrostu demograficznego w Polsce. Wsparcie dla rodzin miało skutkować tym, że w kraju przybędzie dzieci. Tak się jednak nie stało. Rząd zastanawia się więc nad wprowadzeniem kolejnych programów skierowanych do polskich rodzin. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", jednym z nich miałyby być dopłaty do zakupu samochodu.

Dopłaty do zakupu auta to nowy pomysł rządu. Kto mógłby liczyć na wsparcie?

Na finansową pomoc związaną z zakupem samochodu mogłyby liczyć polskie rodziny, ale nie wszystkie. Wsparciem państwo objęłoby tylko te wielodzietne.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", jednym z rozwiązań mogłoby być pokrycie przez państwo odsetek zaciągniętego na auto od kredytu. Oczywiście dopłaty nie obejmowałyby wszystkich samochodów, a prawdopodobnie jedynie te, które mieściłyby się w określonej z góry grupie cenowej. Niemniej i tak byłoby to znaczne wsparcie dla rodzin, które wcześniej, z różnych względów, nie mogły zakupić nowego samochodu. Czy jednak poprawi wskaźniki demograficzne? Nie wiadomo. Raczej patrzymy na to bez większego optymizmu.

Dopłaty do zakupu samochodu byłyby jednym z filarów tzw. "Nowego Ładu", czyli zapowiadanego przez rząd programu społeczno-ekonomicznego. Ten jednak - póki co - nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)