Detroit Electric SP:01 coraz bliżej produkcji

Detroit Electric SP:01 coraz bliżej produkcji

Detroit Electric SP:01 coraz bliżej produkcji
Wojciech Kaczałek
07.01.2015 10:17, aktualizacja: 02.10.2022 13:00

Detroit Electric SP:01 miał pierwotnie trafić na rynek w 2013 r. Po perturbacjach związanych m.in. ze znalezieniem hal produkcyjnych wytwarzanie modelu w końcu się rozpocznie.

Detroit Electric SP:01 bazuje na Lotusie Exige. Jak podpowiada nazwa marki, auto ma napęd elektryczny.

Silnik na prąd rozwija 285 KM. Klienci będą mogli wybrać wersję ze skrzynią manualną lub automatyczną (o jednym bądź dwóch przełożeniach). Samochód osiąga 100 km/h ze startu zatrzymanego w 3,9 s, a jego maksymalna prędkość to 250 km/h.

Pojazd będzie można wyposażyć w elementy z włókna węglowego, w tym dyfuzor, tylny spojler i osłonę baterii. W katalogu znajdą się lakiery Performance Black (czarny), Performance Blue (niebieski), Performance Green (zielony), Performance Orange (pomarańczowy), Performance Silver (srebrny), Special White (biały) i Special Red (czerwony). Firma może też przygotować inny kolor na zamówienie.

Fotele mogą być pokryte skórą lub Alcantarą. Tablet o przekątnej 8,4 cala z systemem Android służy do obsługi multimediów.

Detroit Electric obiecuje, że produkcja SP:01 rozpocznie się wkrótce. Samochód będzie wytwarzany w zakładzie w brytyjskim Royal Leamington Spa. Elektryczne auto będzie sprzedawane w Europie, Ameryce Północnej i Azji (na początku w Korei Południowej).

Detroit Electric SP:01 – galeria zdjęć

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)