Sprytny sposób z internetu. Czyste szyby bez skrobania

Poradniki i mechanikaSprytny sposób z internetu. Czyste szyby bez skrobania20.11.2022 11:26
To szybki sposób na odmrażanie
To szybki sposób na odmrażanie
Źródło zdjęć: © Autokult | Tomasz Budzik

W sieci nie brakuje filmików pokazujących, jak ułatwić sobie życie. Jednym ze sposobów, które mogą spodobać się kierowcom, jest alternatywa dla skrobania szyb. To worek wypełniony ciepłą cieczą. Sprawdziliśmy, czy faktycznie działa.

Ciepła woda i zmrożona szyba to połączenie, które nie brzmi najlepiej. Niejednokrotnie słyszeliśmy bowiem o uszkodzeniach zimnego szkła potraktowanego wrzątkiem. Różnica temperatur bywa bardzo destrukcyjna. Dlatego nie przesadziliśmy w tej kwestii - woda w naszym worku miała około 50 stopni Celsjusza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czyste szyby bez skrobania - sposób z internetu działa!

Jak widać na powyższym wideo, wystarczająco, by szybko i skutecznie pozbyć się lodu z szyby. Problem może jednak sprawiać wilgoć pozostająca na szybie po całym procesie, która ponownie zamarza. Tuż po użyciu plastikowego worka z ciepłą wodą warto więc wytrzeć szybę do sucha.

Jeśli nie wytrzecie szyby, ta może ponownie zamarznąć
Źródło zdjęć: © Autokult | Tomasz Budzik
Jeśli nie wytrzecie szyby, ta może ponownie zamarznąć

Nie ulega jednak wątpliwości, że internetowy sposób, stosowany z głową, jak najbardziej działa. Worek wydaje się też znacznie przyjemniejszą opcją niż skrobaczka, gdyż ciepła ciecz grzeje nie tylko szybę, ale i dłonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)