Obostrzenia podczas tankowania. Kierowcy będą musieli pamiętać o zasłaniania ust i nosa

Obostrzenia podczas tankowania. Kierowcy będą musieli pamiętać o zasłaniania ust i nosa08.10.2020 14:08

Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązek zasłaniania ust w przestrzeni publicznej będzie dotyczył nie tylko osób w strefie czerwonej, ale także i w żółtej. Od 10 października będzie nią objęty cały kraj. Czy maseczkę trzeba również nosić podczas tankowania samochodu? Odpowiedział na to w programie #Newsroom dr Marek Posobkiewicz.

Ze względu na rosnąca liczbę zakażonych oraz zmarłych polski rząd postanowił objął żółtą strefą cały kraj. Oznacza to, że obowiązek zasłaniania ust i nosa dotyczy nie tylko komunikacji miejskiej i zamkniętych budynków, ale także przestrzeni publicznej. Powstaje więc pytanie czy stacja benzynowa również jest do niej zaliczana?

Jak wyjaśnia dr Marek Posobkiewicz w programie #Newsroom, stacja benzynowa bez względu na to, czy wokół są inni kierowcy, jest miejscem publicznym. Wobec tego osoby będą zobowiązane do noszenia maseczki także podczas tankowania samochodu. Były Główny Inspektor Sanitarny MSWiA podkreśla jednak, że jeśli nie ma w pobliżu innych osób, wówczas nie stwarzamy szczególnego zagrożenia, nie zasłaniając nosa i ust.

Warto zauważyć, że niektóre stacje benzynowe umożliwiają uiszczenie płatności za paliwo za pomocą aplikacji bez konieczności odchodzenia od dystrybutora. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności wejścia do budynku stacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)