Czy można jechać na Wielkanoc do rodziny? Wyjaśniamy nowe obostrzenia

Czy można jechać na Wielkanoc do rodziny? Wyjaśniamy nowe obostrzenia25.03.2021 10:34
Ograniczenie mobilności nie zostało jednak wprowadzone.
Ograniczenie mobilności nie zostało jednak wprowadzone.
Źródło zdjęć: © GDDKiA

Nowe obostrzenia wprowadzone zostały w terminie od 27 marca do 9 kwietnia. Podczas konferencji premiera dowiedzieliśmy się, że zmniejszono limity osób w kościołach, zamknięto fryzjerów i przedszkola. Zapowiadano wprowadzenie ograniczenia mobilności, ale do niczego takiego nie doszło.

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by pracować zdalnie oraz spędzić święta wyłącznie z domownikami. Minister Zdrowia stwierdził, że nie będzie regulacji prawnych, a jedynie zalecane jest stosowanie się do zdrowego rozsądku. Olbrzymi nacisk położono na ograniczenie mobilności.

To oznacza, że można spędzić święta wielkanocne z dalszą rodziną, choć nie jest to zalecane. Wybierając się w podróż, trzeba pamiętać, że wszystkie hotele są zamknięte (oprócz robotniczych), więc podróż na dalsze odległości należy dokładnie zaplanować. Ciągle restauracje wydają posiłki wyłącznie na wynos, co oznacza, że posiłek trzeba będzie zjeść w samochodzie.

Należy pamiętać, że maseczkę dalej należy mieć przy sobie, również w samochodzie. Nie trzeba mieć jej na twarzy podczas prowadzenia, ale już podczas zatrzymania się na stacji paliw czy kontroli policji – jak najbardziej.

Trzeba pamiętać, że osoby, które zdecydują się na powrót do Polski przez południową granicę będą zobowiązane do okazania negatywnego testu na COVID-19. W przeciwnym razie będą musiały się udać na kwarantannę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)