Corvette Grand Sport z "Szybkich i wściekłych" na sprzedaż. Wygląda prawie jak oryginał

Corvette Grand Sport z "Szybkich i wściekłych" na sprzedaż. Wygląda prawie jak oryginał

Corvette Grand Sport
Corvette Grand Sport
Źródło zdjęć: © fot. Volocars
Aleksander Ruciński
26.03.2021 10:27, aktualizacja: 16.03.2023 14:09

Filmowa seria "Szybcy i wściekli" dała nam wiele wspaniałych aut. Niektóre z nich po odegraniu swej roli trafiły na sprzedaż. Przykładem może być prezentowane Corvette Grand Sport, a właściwie jego replika stworzona specjalnie na potrzeby kinowej produkcji.

Fani serii mogą kojarzyć prezentowane auto z tytułem "Fast Five". Na potrzeby filmu stworzono kilka identycznych egzemplarzy, z czego tylko 3 przetrwały do dziś. Jedna sztuka, za kierownicą której zasiadał zarówno Paul Walker, jak i Vin Diesel, trafiła właśnie na sprzedaż. Jak twierdzi sprzedawca, auto jest w świetnym stanie.

Jak nietrudno się domyślić, nie jest to wartościowy oryginał z lat 60, gdyż nikt przy zdrowych zmysłach nie ryzykowałby zniszczenia takiej perełki. Na potrzeby filmu stworzono wierne repliki. To dzieło firmy Mongoose Motorsports, która ma oficjalną licencję na budowanie replik koncernu General Motors. Nie musicie więc martwić się o zgodność z oryginałem.

Konstrukcję oparto na ramie z wykorzystaniem podzespołów nowszej Corvetty C4. Pod maską pracuje natomiast 5,7-litrowe V8 GM o mocy ponad 380 KM. Auto jeździ, i to podobno całkiem nieźle, choć z uwagi na fakt, że jest repliką, nie przedstawia aż takiej wartości jak oryginał stworzony na początku lat 60. by walczyć z Shelby Cobrą.

Corvette Grand Sport
Corvette Grand Sport© fot. Volocars

Prezentowany Grand Sport obecnie należy do koordynatora transportu, który pracował przy produkcji "Fast Five". To kolekcjoner, który posiada również inne auta znane z "Szybkich i wściekłych". Właśnie postanowił przewietrzyć garaż i wystawić corvettę na sprzedaż.

Dom aukcyjny Volocars, który pośredniczy w transakcji, szacuje, że auto zmieni właściciela za kwotę około 100 tys. dolarów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)