Cofnięty i zepsuty licznik w autobusie miejskim w Będzinie. Mundurowi zatrzymali dowód

Cofnięty i zepsuty licznik w autobusie miejskim w Będzinie. Mundurowi zatrzymali dowód

Problem cofniętych liczników nie dotyczy wyłącznie pojazdów prywatnych.
Problem cofniętych liczników nie dotyczy wyłącznie pojazdów prywatnych.
Źródło zdjęć: © Fot. GITD
Aleksander Ruciński
10.03.2020 09:37, aktualizacja: 22.03.2023 12:21

Słaby stan techniczny pojazdów oraz niezgodności dotyczące ich przebiegu to problem, który nie omija również służb publicznych. Przykładem może być miejski autobus z Będzina, w którym funkcjonariusze ITD stwierdzili uszkodzenie licznika oraz podejrzenie cofnięcia wskazań.

6 marca 2020 roku Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kontrolę autobusów na dworcu w Będzinie. W jednym z badanych pojazdów wykryto poważne nieprawidłowości związane z jego przebiegiem.

Okazało się, że drogomierz nie działa, a ostatnie zarejestrowane wskazanie jest o prawie 1,8 tys. km niższe niż wynik zarejestrowany podczas ostatniego badania technicznego przeprowadzonego w grudniu 2019 roku.

Stan licznika odbiegał od wartości zapisanych podczas ostatniego badania technicznego.
Stan licznika odbiegał od wartości zapisanych podczas ostatniego badania technicznego.© Fot. GITD

Kierowca, który akurat pełnił służbę w felernym autobusie, przyznał, że nie zna przyczyn takiego stanu rzeczy, gdyż codziennie jeździ kilkoma różnymi egzemplarzami. Zauważył jedynie, że licznik w kontrolowanym pojeździe nie działa.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w wyniku braków w oświetleniu oraz zepsutego drogomierza. Na miejsce wezwano też policję. Funkcjonariusze będą teraz próbowali wyjaśnić, dlaczego przebieg autobusu jest niższy niż wartość zarejestrowana podczas badania technicznego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)