Clarkson i Hammond z 3-miesięcznym zakazem prowadzenia aut we Francji

Clarkson i Hammond z 3-miesięcznym zakazem prowadzenia aut we Francji17.11.2013 12:28
Jeremy Clarkson i Richard Hammond (zrzut ekranu)
Jeremy Clarkson i Richard Hammond (zrzut ekranu)
Piotr Ślusarczyk

Podczas kręcenia materiału do najnowszego DVD Jaremy Clarkson oraz Richard Hammond zostali przyłapani przez francuską drogówkę na przekroczeniu prędkości. Obaj otrzymali zakaz prowadzenia aut we Francji na trzy miesiące.

Nowe wideo pod patronatem Top Geara otrzyma tytuł „The Perfect Road Trip”. Clarkson i Hammond przemierzą ok. 1600 km z Wenecji we Włoszech do Pau we Francji. Na nagraniu pojawi się aż 20 samochodów. Będą to m.in. Ferrari F12berlinetta, Mercedes-Benz SLS AMG Black Series, Pagani Huayra, Aston Martin Vanquish Centenary Edition, BAC Mono, Porsche 911 GT3, Porsche Cayman S, Jaguar F-Type, Jaguar E-Type i Ford T.

Prezenterzy zostali przyłapani na przekroczeniu prędkości we Francji w strefie gdzie chwilowo obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. Vanquish, za którego kierownicą zasiadał Jeremy jechał tam 141 km/h, a 911 GT3 z Richardem za kółkiem dobiło do 143 km/h. Za przekroczenie przepisów na Brytyjczyków, którzy nie posiadali przy sobie gotówki, nałożono zakaz prowadzenia samochodów w tym kraju na trzy miesiące. Jezza podsumował sprawę w swoim stylu: „Jeśli zamierzasz przekroczyć prędkość, upewnij się, że nie jesteś we Francji.”

The Perfect Road Trip - DVD Trailer | Top Gear

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)