Citroën DS3 Cabrio Racing - otwarty na propozycje

Citroën DS3 Cabrio Racing - otwarty na propozycje

Citroën DS3 Cabrio Racing
Citroën DS3 Cabrio Racing
Bartosz Pokrzywiński
17.12.2013 12:25, aktualizacja: 08.10.2022 09:53

Citroën przygotował model DS3 w wersji Racing również z nadwoziem typu kabriolet. Jaki jest półotwarty hot hatch z Paryża?

Zgodnie z oczekiwaniami Citroën zamierza wprowadzić do oferty model DS3 Racing z półotwartym nadwoziem typu kabriolet. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie prezentujące auto.

Tak naprawdę jest to chyba wersja wymagająca najmniej pracy od producenta. Jeżeli standardowy DS3 Cabrio jest dostatecznie dobry, wystarczy na etapie produkcyjnym przerobić go na wersję Racing, tak samo jak dzieje się z odmianą wyposażoną w zamknięte nadwozie.

Na Festiwalu Prędkości w Goodwood Citroën pokazał wersję koncepcyjną tego modelu. Jedyne zdjęcie oficjalnej wersji DS3 Cabrio Racing, jakim dysponujemy, przedstawia auto w szarym kolorze Moondust Grey. Elementami charakterystycznymi usportowionej wersji są dokładki na progach, większe felgi aluminiowe oraz chromowane końcówki układu wydechowego.

We wnętrzu również pojawiły się akcenty w kolorze szarym z dodatkowymi akcentami z włókna węglowego. Pod maską pracuje czterocylindrowa jednostka benzynowa o pojemności 1,6 l generująca 210 KM. Wersja Cabrio jest zaledwie o 25 kg cięższa od standardowego Citroëna DS3 Racing, co za tym idzie - auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 s.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)