Ciężarówki z USA stracą łączność. Wszystko przez jedną decyzję operatora

Ciężarówki z USA stracą łączność. Wszystko przez jedną decyzję operatora

Problem może dotyczyć nawet 350 tys. ciężarówek
Problem może dotyczyć nawet 350 tys. ciężarówek
Źródło zdjęć: © fot. pixabay
Aleksander Ruciński
22.02.2022 09:33, aktualizacja: 14.03.2023 13:14

Amerykański operator komórkowy podjął decyzję o wyłączeniu sieci 3G. Problem w tym, że wciąż jest ona wykorzystywana przez urządzenia w setkach tysięcy ciężarówek jeżdżących po tamtejszych drogach. Branża stanęła przed sporym wyzwaniem.

Nie od dziś wiadomo, że rozwój technologiczny niesie ze sobą wiele ofiar. Wszystko wskazuje, że niebawem boleśnie doświadczą tego amerykańscy kierowcy ciężarówek. Jak donosi portal 40ton.net, wynika to z decyzji sieci AT&T, która jest jednym z największych operatorów komórkowych w kraju.

Od 22 lutego 2022 roku urządzenia działające w tej sieci, wykorzystujące technologię 3G, stracą łączność. Według medialnych doniesień problem może dotyczyć nawet 350 tys. ciężarówek, w których zamontowano systemy telematyczne i tachografy korzystające z sygnału 3G.

To urządzenia starszej generacji używane głównie przez mniejszych graczy w sektorze transportu, którzy decyzją AT&T zostali zmuszeni do natychmiastowej wymiany sprzętu lub zmiany sieci na wspierającą 3G.

AT&T to pierwszy amerykański operator rezygnujący z 3G. Z pewnością jednak nie ostatni. Konkurenci zapowiedzieli bowiem podobne plany na 2022 rok, co pośrednio może oznaczać małą rewolucję w amerykańskim transporcie.

Europa również stopniowo porzuca starą technologię na rzecz nowszych 4G i 5G. U nas jednak, z uwagi na zupełnie inny typ tachografów, nie przełoży się to na problemy dla branży.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)