Chcą ograniczenia do 120 km/h na autostradach, by osłabić Rosję

Chcą ograniczenia do 120 km/h na autostradach, by osłabić Rosję

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © fot. gddkia
Aleksander Ruciński
01.05.2022 07:14, aktualizacja: 14.03.2023 12:21

Partia Razem chce by polscy kierowcy jeździli wolniej po autostradach. Nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo, ale i obecną sytuację geopolityczną. Posłowie widzą w ograniczeniu prędkości szansę na zmniejszenie udziału rosyjskiej ropy w rynku.

Jedź wolniej, by zaszkodzić Rosji i pomóc Ukrainie - tak w skrócie można opisać postulat Partii Razem dotyczący zaostrzenia przepisów na polskich autostradach. Posłowie chcą, by dotychczasowe ograniczenie prędkości wynoszące 140 km/h zostało obniżone do 120 km/h.

"To polska racja stanu, by rosyjskich paliw jak najmniej zużywać. Nie powinniśmy finansować zbrodni na Ukraińcach i imperialnej polityki Rosji" - mówi posłanka Partii Razem, Paulina Matysiak. "Zmniejszenie prędkości nawet o 10 km/h to oszczędności rzędu kilkunastu procent na zużyciu paliwa" - dodaje.

Zdaniem przedstawicieli Partii Razem, ograniczenie prędkości miałoby być rozwiązaniem czasowym spowodowanym obecną sytuacją geopolityczną. Matysiak stwierdza, że takie rozwiązanie jest w geście Ministra Infrastruktury. Jak na razie nie podjęto jednak żadnych konkretnych kroków w celu realizacji tych postulatów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)