Granica 6 zł za litr paliwa niedługo zostanie przekroczona. To kwestia czasu

Granica 6 zł za litr paliwa niedługo zostanie przekroczona. To kwestia czasu

6 zł jest już na wielu stacjach, ale takiego pułapy nie sięgnęły jeszcze średnie ceny benzyny i oleju napędowego.
6 zł jest już na wielu stacjach, ale takiego pułapy nie sięgnęły jeszcze średnie ceny benzyny i oleju napędowego.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
05.11.2021 13:53, aktualizacja: 14.03.2023 14:33

Średnie ceny benzyny i oleju napędowego w Polsce od kilku tygodni oscylują w granicach 6 zł z za litr. Psychologiczna granica nie została jednak jeszcze przekroczona, choć jak wynika z raportu e-petrol, niebawem może się to zmienić.

Nad Wisłą nie brakuje stacji, na których ceny zarówno Pb 95, jak i ON już dawno przekroczyły 6 zł. Biorąc jednak pod uwagę średnie kwoty w całym kraju, litr wciąż kosztuje nieco mniej. Jak wynika z raportu e-petrol opublikowanego w środę 3 listopada 2021 roku, za Pb 95 trzeba zapłacić przeciętnie 5,98 zł, za ON 5,99 zł, a za LPG - 3,21 zł.

Oznacza to wzrosty w stosunku do ubiegłego tygodnia. Niestety wiele wskazuje, że nadejdą kolejne podwyżki. Wszystko dlatego, że obecne marże operatorów stacji paliw są bardzo niskie, a w przypadku diesla wręcz ujemne. W związku z tym analitycy e-petrol przewidują możliwe wzrosty w kolejnych tygodniach. Szczególnie w przypadku diesla.

Jak wynika z prognoz e-petrol, w drugim tygodniu listopada średnia ogólnopolska cena ON powinna kształtować się w granicach 5,99 - 6,17 zł za litr. Benzyna bezołowiowa 95 ma kosztować od 5,98 zł do 6,14 zł, a LPG od 3,15 do 3,23 zł za litr.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)