Buspasy w Warszawie również dla motocyklistów?

Buspasy w Warszawie również dla motocyklistów?

Buspasy w Warszawie również dla motocyklistów?
Źródło zdjęć: © fot. sfgate.com
Dominika D.
07.02.2014 14:29, aktualizacja: 08.10.2022 09:42

Jak donosi TVN Warszawa, być może już niebawem motocykliści będą mogli poruszać się legalnie po buspasach na ulicach Warszawy.

Po konferencji podsumowującej bezpieczeństwo na ulicach w Warszawie, wiceprezydent miasta, Jarosław Dąbrowski został zapytany o kwestię otworzenia buspasów dla motocyklistów. Według Dąbrowskiego, legalne poruszanie się motocyklistów po buspasach w Warszawie jest możliwe.

Wiceprezydent (również motocyklista) powiedział, że chciałby, by takie rozwiązanie zostało zastosowane i będzie starał się przekonać do tego pomysłu miejskich urzędników. Dodał, że wprowadzenie tego planu w życie wpłynęłoby na ogólne bezpieczeństwo i zakończyłoby konflikt pomiędzy kierowcami motocykli i samochodów. Konflikt ten oczywiście dotyczy jazdy przez kierowców jednośladów pomiędzy samochodami.

Warto przypomnieć, że buspasy zostały już otwarte dla motocyklistów w Krakowie. Był to mikołajkowy prezent od Jacka Majchrowskiego, prezydenta miasta. Majchrowski podkreślił, że decyzja ta jest istotna zwłaszcza z perspektywy bezpieczeństwa motocyklistów, a także innych uczestników ruchu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)