Bugatti zapowiada produkcyjną wersję Bolide. Trochę to trwało

Bugatti zapowiada produkcyjną wersję Bolide. Trochę to trwało

Bugatti Chiron Bolide
Bugatti Chiron Bolide
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Bugatti
Aleksander Ruciński
20.04.2023 10:45, aktualizacja: 21.04.2023 16:52

Bugatti Chiron doczekało się wielu wcieleń. Najostrzejszym z nich jest torowe Bolide, którego koncept pokazano już w 2020 roku. Teraz mamy poznać wersję produkcyjną. Właśnie została zapowiedziana.

Bugatti opublikowało na Facebooku dwie tajemnicze fotografie przedstawiające fragmenty produkcyjnego Bolide. Konkretnie mowa o przednim oświetleniu i tylnym kole. Dlaczego tylko tyle, skoro wygląd Bolide jest nam od dawna znany? Cóż, wygląda na to, że ostateczne wydanie będzie zauważalnie różnić się od konceptu.

Na tę chwilę nie wiemy jak bardzo. Pewnym jest jednak, że egzemplarz, który debiutował w Pebble Beach, a jego zdjęcia następnie obiegły sieć, to nieco inny samochód. Różnice będą pewnie dotyczyć detali, choć w stosunku do pierwotnego konceptu zmieni się także napęd.

Poczwórnie doładowane W16 ma mieć standardowe 1600 KM mocy zamiast zapowiadanych wcześniej 1825 KM. Dokładne osiągi wciąż pozostają nieznane, choć biorąc pod uwagę mocno odchudzoną konstrukcję, powinien być to piekielnie szybki samochód.

Bolide doczeka się zaledwie 40 egzemplarzy. Wszystkie będą typowo torowymi konstrukcjami bez homologacji drogowej. Przewidywana cena każdej sztuki to 4 mln euro.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)