Bugatti Vision Gran Turismo - pierwsza zapowiedź [aktualizacja]

Bugatti Vision Gran Turismo - pierwsza zapowiedź [aktualizacja]

Bugatti Vision Gran Turismo - pierwsza zapowiedź [aktualizacja]
Mariusz Zmysłowski
01.09.2015 16:42, aktualizacja: 02.10.2022 09:36

Bugatti to marka, która rzadko pokazuje nowe samochody. Każdy świeży projekt to prawdziwe święto. Nie liczymy tu naturalnie licznych specjalnych wersji Veyrona. W oczekiwaniu na następcę hipersamochodu Bugatti przedstawi wirtualny koncept.

Podobnie jak pozostałe Vision Gran Turismo będzie to pojazd stworzony do wyścigów w wirtualnym świecie gry Gran Turismo 6. Większość samochodów tego gatunku to niezwykle wymyślne wozy, które albo dziedziczą tylko najbardziej charakterystyczne dla danej marki elementy, albo są absolutnym stylistycznym odlotem. Bugatti podeszło do zagadnienia inaczej. Vision Gran Turismo ma być dosyć istotnym konceptem.

Co będzie w nim szczególnego? Z jego pomocą Bugatti chce pokazać nowy język stylistyczny marki. Możemy więc spodziewać się, że Vision Gran Turismo producenta działającego pod skrzydłami grupy VW AG zasugeruje nam chociaż minimalnie jak będzie prezentować się następca Veyrona. Z pewnością nie będzie on tak wymyślny, ale może przejąć pewne detale, takie jak kształt świateł.

Na razie możemy podziwiać jedynie niezwykłą pokrywę silnika, która, sądząc po cieniu, wyposażona jest nie w płetwę charakterystyczną dla bolidów LMP1, ale w coś na kształt pionowego skrzydła.

Dyrektor stylistów Bugatti Achim Anscheidt zapowiedział, że Vision Gran Turismo ze stajni Bugatti nie był projektowany wyłącznie do wirtualnych wyścigów. Będzie to prawdziwy samochód gotowy do jazdy po torze wyścigowym.

Publiczny debiut konceptu Bugatti ma mieć miejsce na targach samochodowych we Frankfurcie. Prawdopodobnie niedużym odstępie czasu od tego wydarzenia Vision Gran Turismo będzie dostępne do pobrania dla wszystkich graczy konsol PlayStation.

[aktualizacja 1 września]

Bugatti przedstawiło kolejne detale swojego Vision Gran Turismo. Na nowych wizualizacjach widać spliter osadzony na podwójnym centralnym słupku, 7-ramienne felgi z centralnym mocowaniem oraz fragment tylnego spojlera. Ilustracje nie zdradzają nowych szczegółów, w związku z czym by poznać wszystkie istotne dane, prawdopodobnie musimy zaczekać aż do całkowitego odsłonięcia tego wozu.

Bugatti Vision Gran Turismo - galeria

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)