BMW zbudowało M5 CSL!

BMW zbudowało M5 CSL!29.10.2009 14:00
BMW zbudowało M5 CSL!
Bartosz Pokrzywiński

BMW bez słowa postanowiło dać powoli schodzącej z rynku serii 5 jeszcze kilka chwil sławy. Niemiecki producent stworzył ulepszoną wersję "CSL" modelu M5. To nie jest żart! W szoku?

BMW bez słowa postanowiło dać powoli schodzącej z rynku serii 5 jeszcze kilka chwil sławy. Niemiecki producent stworzył ulepszoną wersję "CSL" modelu M5. To nie jest żart! W szoku?

Albert Biermann, szef oddziału zajmującego się M-kami powiedział, że jest to M5 CSL, którego nigdy nie stworzyliśmy. Fakt, wielu fanów marki liczyło na to, że po pewnym czasie wejdzie na rynek również bardziej surowa i agresywna wersja sportowego sedana, oto jest. Ile będzie kosztowała?

Najpierw wspomnijmy o osiągach. Podobnie jak w przypadku starszego M3 CSL tutaj również zastosowano dach zrobiony z włókna węglowego, to pozwoliło obniżyć środek ciężkości. Dodatkowo mamy lżejsze fotele i siedmiobiegową przekładnię Getrag, stosowaną w obecnej generacji M3. Na wszystkim udało się oszczędzić około 50 kilogramów, to jednak nie wszystko.

V10 o pojemności 5.0-litra zostało wzmocnione do 580 koni mechanicznych, standardowo ten model posiada 507 kucyków. Jaki jest tego efekt?

No i tu pojawia się problem. Auto nigdy nie wejdzie do seryjnej produkcji, a ten model powstał tylko po to, żeby uczcić 25 urodziny M5. Nie znamy więc nawet oficjalnych osiągów.

Jak podaje jednak niemiecki producent auto okrąża Nurburgring w czasie o 20 sekund krótszym od seryjnego M5, czyli w około 7:50 - imponujące!

Pozostaje nam czekać na nowe M5 z silnikiem V8 Twin-Turbo pod maską do 2011 roku.

PS. Niektóre źródła podają, że to M5 CSL posiada silnik o pojemności 5.5-litra. Czekamy na jakąś bardziej oficjalną odsłonę.[block position="inside"]9571[/block]

Źródło: Autoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)