BMW zapowiada nowe M5 [wideo]

BMW zapowiada nowe M5 [wideo]04.03.2011 16:15
BMW zapowiada nowe M5 [wideo]
Bartosz Pokrzywiński

Wygląda na to, że możemy powoli rozpoczynać wielkie odliczanie. Na co oczekujemy? Zdaniem Kaya Seglera, szefa oddziału BMW M Gmbh, na "samochód biznesowy, który po naciśnięciu jednego przycisku zmieni się w rasowy sportowy pojazd."

Najnowsze BMW serii 5 generacji F10 dostępne jest na naszym rynku już ponad od roku. Najbardziej sportowa wersja jaką można zamówić u dealera BMW to 550i z silnikiem V8 o pojemności 4,4 litra, który produkuje 407 KM. Auto przyspiesza do pierwszej setki w 5 sekund oraz rozpędza się maksymalnie do 250 km/h.

Od samego początku wiadomo było, że prędzej czy później na rynku pojawi się jednak iście sportowa odmiana serii 5, oznaczona emblematem M. Tym razem niemiecki producent zrezygnował jednak z wolnossącego V10 produkującego nieco ponad 500 KM. W zamian za to BMW zapożyczyło jednostkę z kolosalnych modeli X5M oraz X6M.

W przypadku sportowej limuzyny oraz kombi, które najprawdopodobniej również pojawi się na rynku, jednostka ta ma produkować około 560 KM. Trudno określić kiedy auto wejdzie na rynek.

Na razie BMW proponuje wzięcie udziału w zabawie, która polega na opisaniu emocji jakie wywołuje w nas myśl o nowym M5. Więcej szczegółów na filmowym teaserze poniżej.

Źródło: Carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)