BMW wytacza działa przeciwko Porsche Cajun - Nowe BMW X4

BMW wytacza działa przeciwko Porsche Cajun - Nowe BMW X415.10.2010 17:00
Nowe BMW X4
Nowe BMW X4
Artur Kuśmierzak

BMW właśnie potwierdziło produkcję nowego SUV-a oznaczonego jako X4. Zapewne pamiętacie, jak wiele kontrowersji towarzyszyło premierze modelu X6. Jednak wbrew dziennikarskim przypuszczeniom nowe BMW odniosło wielki sukces, stając się jednym z najlepiej sprzedających się aut bawarskiej marki na polskim rynku.

Niemcy chcą powtórzyć ten spektakularny triumf i w związku z tym zaczęli prace nad nieco mniejszym X4, które ma bazować na obecnej generacji X3. Samochód produkowany będzie w Spartanburgu, czyli w Stanach Zjednoczonych. W tym celu kalifornijski zakład musi zwiększyć moc produkcyjną od 150 000 do 240 000 pojazdów rocznie. Obecnie bowiem wytwarzane są tu aż 3 modele tej marki: X3, X5 i X6. Jak zapewnia producent, nowy model będzie godnie rywalizował z Porsche Cajun.

Klienci będą mogli wybierać spośród jednostek R4 i R6, zarówno wysokoprężnych, jak i benzynowych. Do przeniesienia napędu posłuży 6-stopniowa skrzynia manualna, 7-biegowy automat, a także przekładnia wyposażona w 8 biegów. Pojazd będzie wyposażony wyłącznie w elektronicznie rozdzielny napęd na 4 koła. Projekt nie został jeszcze sfinalizowany, a samochód zostanie zaprezentowany dopiero w 2014 roku.

Źródło: WorldCarFans

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)